Programme Committee



International Faculty

Jean-Paul Adenis, F
Sunita Agarwal, IND
Pinar Aydin, TUR
Francesco Bandello, I
Christophe Baudouin, F
Michèle Beaconsfield, UK
Alan C. Bird, UK
Stefano Bonini, I
Rosario Brancato, I
Gabriel J. Coscas, F
José Cunha-Vaz, P
Bertil D. Damato, UK
Jean Delbeke, B
Patrick de Potter, B
Marc D. de Smet, NL
Harminder S. Dua, UK
Alain Ducasse, F
Alistair Fielder, UK
Albert Franceschetti, CH
Pier Enrico Gallenga, I
Alain Gaudric, F
Balder P. Gloor, CH
Zdenek L. Gregor, UK
Olav Henrik Haugen, N
Marko Hawlina, SLO
Anders Heijl, S
Carl P. Herbort, CH
Ed Holland, USA (AAO)
Thanh Huang-Xuan, F
Jiri Jan, CZ
Christopher Kennard, UK
Tero Kivelä, FIN
Artur Klett, EST
Fritz Körner, CH
Lajos Kolozsvári, H
Ferenc Kuhn, H
Klara Landau, CH
D. Frank P. Larkin, UK
Jean Marie Legeais, F
Phuc LeHoang, F
Anita Leys, B
Tzvetan D. Markov, BG
Ruppert M. Menapace, A
Daniel Mojon, CH
Linda J. Müller, NL
Seyhan B. Özkan, TR
Ioannis G. Pallikaris, GR
Narsing A. Rao, USA
Serge Resnikoff, CH
Stanislao Rizzo, I
Geoffrey E. Rose, UK
José-Alain Sahel, F
Andrew P. Schachat, USA
Reinier O. Schlingemann, NL
Theo Seiler, CH
Stefan Seregard, S
Koichi Shimizu, J
Eduardo Silva, P
Micheline Spiritus, B
Bruce E. Spivey, USA
Ildikó Süveges, H
Adnan Tufail, UK
Anthony G. Tyers, UK
Jan Van Meurs, NL
Gabriel Van Rij, NL
Laurentius J. van Rijn, NL
Peter Watson, UK

 


National Faculty

Karl-Ulrich Bartz-Schmidt, Tübingen
Wolfgang Behrens-Baumann, Magdeburg
Klaus Bergdolt, Köln
Hans Biermann, Köln
Susanne Binder, Wien
Norbert Bornfeld, Essen
Ulrich Demeler, Bremen
Gernot I. W. Duncker, Halle/Saale
Joachim Esser, Essen
Michael H. Foerster, Berlin
Veit-Peter Gabel, Regensburg
Franz Grehn, Würzburg
Rolf Grewe, Münster
Rudolf F. Guthoff, Rostock
Christian Hartmann, Berlin (†)
Frank G. Holz, Bonn
Horst Hübner, Trier
Jochen Kammann, Dortmund
Anselm Kampik, München
Herbert Kaufmann, Gießen
Ulrich Kellner, Siegburg
Bernd Kirchhof, Köln
Volker Klauß, München
Thomas Kohnen, Frankfurt a. Main
Gerold H. Kolling, Heidelberg
Günther K. Krieglstein, Köln
Peter Kroll, Marburg
Friedrich E. Kruse, Erlangen
Gabriele E. Lang, Ulm
Gerhard K. Lang, Ulm
Klaus Dieter Lemmen, Düsseldorf
Wolfgang Lieb, Karlsruhe
Karin U. Löffler, Bonn
Birgit Lorenz, Regensburg
Hans-W. Meyer-Rüsenberg, Hagen
Georg Michelson, Erlangen
Gottfried O. H. Naumann, Erlangen
Christian Ohrloff, Frankfurt a. Main
Norbert Pfeiffer, Mainz
Lutz E. Pillunat, Dresden
Thomas Reinhard, Freiburg
Johann Roider, Kiel
Günter Rudolph, München
Klaus W. Ruprecht, Homburg/Saar
Ulrich Schiefer, Tübingen
Wolfgang Schrader, Würzburg
Berthold Seitz, Erlangen
Hans Eberhard Völcker, Heidelberg
Peter Walter, Aachen
Martin Wenzel, Trier
Helmut Wilhelm, Tübingen
Sebastian Wolf, Bern
Manfred Zierhut, Tübingen
Eberhart Zrenner, Tübingen